ورود به سايت: پست الكترونيكى كـلـمـه عـبـور
خـانـه >> درباره ما >> بيوگرافى

بيوگرافى

ري را عباسي  

 خرم آباد لرستان

  در شانزده سالگي مجموعه شعري بنام " ذرت بو داده "داشت  كه به دلايلي  از بين رفت و

بعد از جنگِ هشت ساله  عراق با ايران زندگيش دستخوش تغييراتي شد و نوشتن در چنين شرايطي دشوار بود.

در سال  1367نوشتن و جنون نوشتن چه شعر و چه داستان به يکباره غافلگيرش کرد. و بعد از آن در مجله هاي تخصصي ادبي ،شعر ها و داستانهايش منتشر شد و در

در سال 1379 مجموعه داستان"سي پري چهار شنبه ها "را نشر معيار به چاپ رساند.و در سال1380 توسط نشر مينا به چاپ دوم رسيد.

و در بين سالهاي 1380 مجموعه شعر"براي اين زن لُر ديگرتفنگ نياوريد"توسط نشر مينا منتشرشد كه درمدت کوتاهي  توسط همين ناشر به چاپ دوم رسيد.

" چه کسي  پنهان تر تو را دوست دارد"( منظومه اي عاشقانه و جسور) همراه با نقاشي هاي شاعر در بهار سال 1381 توسط نشر  مينا منتشر و چاپ دوم آن درهمان سال و

 چاپ سوم آن در سال1385 توسط نشر مينا و در هر نوبت با تيراژهاي 2200 به چاپ رسيد.

 در نيمه ي پاياني سال 81 13مصادف باحمله آمريكا به عراق كتاب "شا عران صلح "منتشرشد وگزيده اي ازاين اثر را  كميسيون ملي يونسكو درايران پذيرفت  و با نام "شعر صلح "نام گذاري كرد و نشر قطره  چاپ داخلي آن را منتشر کرد

در سال 1383سه کتاب (داستان کودکان )و يک مجموعه شعر کودکان دو زبانه به نام

" ما کودکان دنيا حرفي داريم با دنيا" مجوز انتشار گرفت و بخشي از اين  کتاب ها اينترنتي منتشر شده است  .

 درتابستان 1384برنده ي جايزه ادبي  بانوي شعر ايران" پروين اعتصامي"شد.

و جوايزي براي داستان کوتاه و ميني مال را در کارنامه خود دارد.

از سال 1380عضو کانون نويسندگان ايران و عضو

افتخاري نويسندگان يوگسلاوي  نيز مي باشد .

 اولين فراخوانهاي "جشنواره بين المللي شعر صلح "را در سال 1384منتشرکرد

 و در سال1386اولين" جشنواره بين المللي شعر صلح" را در ايران در خانه هنرمندان در روز 26/2/1386برگزار کرد. اين جشنواره با حضور شعرهايي ازشاعران هفده کشور برگزار شد . اين جشنواره هفت برگزيده داشت که چهار نفر ايراني و  سه نفر ديگر از کشورهاي  ايتاليا، انگليس و عراق برگزيدگان اين جشنواره  بودند.

 اولين تنديس شعر صلح توسط همکاران اين مجموعه ساخته شد .

درسال  1386به سفارش انتشاراتِ سازمان ميراث فرهنگي ايران، پژوهشکده زبان و مردم شناسي، کتابي با عنوان" اشعار بومي لرستان "به فارسي ترجمه کرد و اين کتاب به زبان انگليسي  نيز از سوي اين پژوهشکده به انجام رسيد .

در سال 1386 به دعوت دانشگاه عليگره" همايش بين المللي غزل فارسي" در هندوستان با ارائه مقاله اي در مورد سعدي و اشعار صلح طلبانه اش پرداخت. 

در سال 1387 اولين رمانش را که حاصل سالها کار بر روي اين رمان بود به نام "وارونگي"  را به نشر جيحون سپرد و تا کنون مجوز انتشار اين کتاب از سوي وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي  اعلام نشده است .

در سال 1388 مجوز برگزاري دور دوم جشنواره  "شعر صلح " از سوي وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامي لغو شد .

در سال 1389 به جشنواره بين المللي شعر کريتيا (kritya) در هندوستان ضمن شعر خواني و ارائه مقاله در باره" مسوليت در برابر جنسيت" ارائه کرد.

در تابستان 1390 بورسيه بنياد پرنس کلاوس ... ( prince claus fund) يک بنياد فرهنگي و بين المللي ...  را دريافت کرد و به دعوت جشنواره شعر و جنبش هاي مسقل شعري  به کلمبيا دعوت شد...در همين جشنواره با حضور 37 کشور"جشنواره بين المللي شعر صلح - ايران "نيز به جشنواره هاي جهان پيوست .

 شعر هايش تا کنون به زبانهاي انگليسي، ايتاليايي، آلماني، اسپانيايي، هندي ، چيني،رمانيايي ، ترکي، و عربي و...  ترجمه شده است.

او در زمينه ادبيات صلح فعاليت مي کند . طراح و دبير جشنواره بين المللي شعر صلح در ايران است  و

در سال 1391 حاصل اين جشنواره کتابي چند زبانه است  با آثاري از شاعران کشور هاي متعددي که آثار همه به فارسي نيز ترجمه شده اند و اغلب شعرهاي فارسي نيز به انگليسي ترجمه شده  است، (جلد يک) اين کتاب با عنوان " صلح، شعرِ زندگي" در انتظار دريافت مجوز به سر مي برد.

در سال 1391 از روي يکي از شعر هاي بلندش فيلمي ساخته شد.

  "قورباغه  حلبي"  نام ديگر رماني است  که در نيمه سال 1391 توسط نشر افکار  و در انتظار مجوز به سر مي برد .

مجموعه شعر "دمکراسي گنجشک ها" در اواخر سال 1391 به تازگي به ناشر سپرده شد. 

و مجموعه داستانش با نام " گوسفند سفيد هديه ولنتاين " به ناشر سپرده شد و  در دست انتشار است. 

تا کنون شعر هايش به زبان آلماني ، ايتاليايي، انگليسي، هندي، چيني، اسپانيايي، رماني،

ترکي ،کردي عراق، عربي، و... در بسياري از روزنامه ها و مجلات رسمي  انگليسي، آمريکا و ايتاليا و به زبان اسپانياي و در سايت هاي مختلف منتشر شده است.

بيوگرافى
بازگشت به بالـا

جشنواره شعر صلح © 2007-2017     خانـه | دربـاره ما | RSS |     طراحى و پشتيبانى: شركت شبكه نگاه       استفاده از مطالب سايت يا نقل آن ها با ذکر منبع، يا لينک مستقيمـ امکان‌پذير است.
a